Ak uvažujete o zaobstaraní drona, nie len ako hračku – ale na jeho cieľavedomé využívanie, je určite tou správnou cestou lietať s ním legálne. Po kúpe je potrebné ho poistiť a zaregistrovať na dopravnom úrade. Pilot – operátor, musí byť držiteľom povolenia pre lietanie, ktoré získa po úspešnom absolvovaní skúšok na dopravnom úrade v Bratislave. Teoretická skúška pozostáva z testovania adepta zo 7 odborných predmetov. Praktická časť skúšky sa realizuje na dohodnutom mieste so zaregistrovaným dronom. Po splnení vyššie uvedeného, môžete lietať s dronom na nekomerčné účely. V prípade, že mienite lietať a natáčať videá, robiť fotografie, snímkovať terén, a podobne, je nevyhnutné získať povolenie pre výkon leteckých prác.
FutureFly tím poskytuje mnoho UAV kurzov a služieb, prostredníctvom ktorých sme pripravení posunúť vás ďalej do sveta bezpilotných prostriedkov a dronov. Služby, ktoré vám vieme v tejto oblasti ponúknuť sú nasledovné:

• teoretická príprava pre vykonanie teoretických skúšok pre pilota UAV

• praktický výcvik lietania s dronom (príprava na praktickú časť skúšky, znalosť leteckej mapy, rozdelenie vzdušného priestoru SR)

• asistenciu a poradenstvo pri poisťovaní vášho drona

• asistenciu a poradenstvo pri registrovaní drona na dopravnom úrade

• príprava na skúšky operátora leteckých a lietadlových rádiostaníc – pre získanie osvedčenia rádiofonistu

• poradenstvo a spracovanie prevádzkovej príručky pre vašu spoločnosť (potrebná pre získanie licencie na vykonávanie leteckých prác)

Teoretický a praktický výcvik

Teoretická príprava pre pilotov UAV sa vykonáva v našej certifikovanej leteckej škole FutureFly SK.ATO.11. Inštruktori, ktorí vykonávajú túto prípravu, sú profesionáli a školia aj budúcich pilotov lietadiel pre získanie licencií PPL a LAPL. Cvičné testovanie, priebežné vyhodnocovanie vedomostí a kurz šitý na mieru – to všetko je pre nás samozrejmosťou.

Praktická príprava je zameraná na získanie potrebných návykov typického lietania s dronom. Keďže počas skúšky musíte lietať s registrovaným dronom, môžete využiť pre tento účel aj náš registrovaný dron. Dohodnutie a výber miesta praktickej skúšky s dopravným úradom môžete nechať tiež na náš tím.

Nezáleží na tom, či sa vydáte cestou súkromného lietania, alebo komerčného využitia. Naše služby vás privedú legálnou cestou k lietaniu s dronmi. Vieme presne čo potrebujete a ako to, čo najjednoduchšie dosiahnuť.
Náš tím sa venuje UAV problematike už jedno desaťročie, čo je tiež predpokladom k tomu, že u nás budete v dobrých rukách.

Categories: Výcvik